pl
+48 609 697 444 Nowotarska 27B, Zakopane
 • English
 • +48 609 697 444 Nowotarska 27B, Zakopane
  pl

  Zakopane kuchnia roślinna

  Zakopane kuchnia roślinna

  Zdrowy styl życia staje się coraz bardziej popularny. Propagują go osoby znane, gwiazdy, blogerzy kulinarni oraz sportowcy. Większość ludzi przecież chce zachować dobre zdrowie i młodość. W końcu w zdrowym ciele zdrowy duch. Jak to jest z dietą roślinną? Czy pozwala nabrać witalności i energii? Sprawdź, Zakopane kuchnia roślinna.

   

   

   

   

  Kuchnia roślinna, czym różni się weganizm od wegetarianizmu?

  W ciągu ostatnich lat różne diety były modne, niektóre były bardziej lub mniej kontrowersyjne. W poszukiwaniu najlepszego sposobu na bycie zdrowym, smukłym i młodym, niektórzy z nas przechodzą np. na dietę bezglutenową, keto, wegetariańską czy wegańską. No właśnie, czym różni się weganizm od wegetarianizmu? Oba te sposoby żywienia wykluczają jedzenie mięsa, jednak wegetarianizm dopuszcza produkty odzwierzęce, takie jak mleko, sery czy jajka. Natomiast weganizm je wyklucza. Niezależnie od tego, na jakiej diecie jesteśmy, trzeba pamiętać, aby każda była odpowiednio skomponowana i zbilansowana. Zmiany, które sami wprowadzamy do naszego jadłospisu, nie mogą polegać na wyeliminowaniu z istotnych dla zdrowia składników odżywczych. Należy poszukać odpowiednich zamienników. Dlatego bardzo ważne jest, by dieta roślinna była bogata w niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu białko roślinne, witaminy B12 i D, wapń, żelazo i cynk. 

   

  Czy w Zakopanem można zjeść wege obiad?

  Jeszcze kilka lat temu nie było to możliwe. Ciężko było znaleźć lokal, który oferował w menu wegetariańskie posiłki, a co dopiero wegańskie. Jednak z czasem się to zmieniło. Obecnie w większości restauracji na Podhalu można w menu znaleźć wegańskie dania. Zanim jednak wybierzemy się do restauracji, warto wcześniej się upewnić i zaplanować, gdzie będziemy jedli, aby później nie obejść się smakiem. 

   

   

   

   

  Leave a Reply