plen
+48 609 697 444 Nowotarska 27B, Zakopane
 • English
 • +48 609 697 444 Nowotarska 27B, Zakopane
  plen

  Szlaki dla początkujących — Zakopane

  Szlaki dla początkujących — Zakopane! Zastanawiasz się, który szlak w Tatrach na początek? Jaką trasę najlepiej wybrać przyjeżdżając do Zakopanego z dziećmi? Szukasz trasy dla seniorów w Zakopanem?

  Przedstawiamy: TOP 5 najłatwiejszych i najpiękniejszych szlaków w Zakopanem dla początkujących.

  Oczywiście godna polecania jest Sarnia Skała 

  Sarnia Skała (1377 m n.p.m.) Dystans 9 km. Czas: 3-4 godziny. Przewyższenia 600 metrów. Ta propozycja wyprawy, która nie powinna nikomu sprawić większych problemów. Piękna okolica i niezapomniany widok na Tatry. To miejsce, gdzie Giewont mamy na “wyciągnięcie ręki”. Jaki kierunek obieramy? Z Doliny Strążyskiej udajemy się na Ścieżkę pod Reglami. W tym miejscu warto przedłużyć sobie wyjście o dosłownie 10 minut i żółtym szlakiem dotrzeć do Wodospadu Siklawa. Na Sarnią Skałę można też dojść z Kuźnic czy też z Kir. Warto wybrać jedną trasę a inną wrócić. 

   

  Bezsprzecznie Gęsia Szyja

  Gęsia Szyja (1489 m n.p.m). Dystans 10 km. Czas: 3,5 godziny. Przewyższenia 400 metrów. Rozpoczynamy wędrówkę na przystanku przy Wierchu Porońcu. Leśną ścieżką, która nie jest specjalnie wymagająca zielonym szlakiem idziemy w kierunku Rusinowej Polany. W tym miejscu przy stoliku, ławce, a nawet w bacówce w. Widok w tym miejscu jest bajeczny! Stamtąd schodami, których jest prawie 900 dochodzimy na Gęsią Szyję. Widoki w tym miejscu rekompensują nasz wysiłek. To propozycja wędrówki o każdej porze roku.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/G%C4%99sia_Szyja#/media/Plik:G%C4%99sia_szyja_T51.jpg

  Godna uwagi miejsce: Rusinowa Polana

  Rusinowa Polana (1180-1300 m n.p.m.) Dystans: 6,4 km.  Czas: 2 godziny. Przewyższenia: 179 m. Rusinowa Polana, która znajduje się pomiędzy Gęsią Szyją a Gołym Wierchem to kultowe miejsce w Tatrach. Podziwiany wschód słońca z tego miejsca na długo zapisze się w naszej pamięci. W tym miejscu zanurzysz się w przyrodzie wszystkimi zmysłami. 

  Dojazd z Zakopanego na Rusinową Polanę wybrać najkrótszą drogą na Morskie Oka. Za niewielkim rondem, po prawej stronie znajduje się parking. Na Rusinową Polanę najlepiej wyjść zielonym szlakiem z parkingu Wierch Poroniec i zejść  niebieskim na parking przy Palenicy Białczańskiej.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rusinowa_Polana#/media/Plik:Rusinowa_Polana_a1.jpg

  Przede wszystkim, wyjdź na Nosal 

  Nosal (1206  m n.p.m) Dystans 3 km. Czas: 2 godziny. Przewyższenia: 200 m. Nosal to jeden z najchętniej odwiedzanych tatrzańskich szczytów. W drodze na szczyt towarzyszy nam widok na Śpiącego Rycerza. Dodatkowym atutem tej trasy jest możliwość podziwiania panoramy całego Zakopanego. I jeszcze ciekawostka: Nosal ma swoje dziurki, niedostępna o długości 12 metrów jaskinia tzw.: “Dziura pod Nosalem”. Kierujemy się: Murowanica — Kuźnicka Polana — Nosal-Przełęcz Nosalowa-Kuźnice.

  fot. Marcin Szkodziński

  Absolutnie: Dolina Pięciu Stawów 

  Dolina Pięciu Stawów (1671  m n.p.m.) Dystans 9 km. Czas: 2 godziny. Przewyższenia: 678 m. Szukasz przyjemnego i prostego szlaku? Wyprawa w Dolinę Pięciu Stawów to świetna propozycja dla Ciebie! To miejsce zachwyca urokiem. Zobaczysz z bliska granitowe szczyty Tatr, migoczące tafle jezior i ogromne połacie kosodrzewiny. Specjalny bonus? Po drodze zobaczymy przepiękny wodospad, który w słonecznym dniu gdy woda rozpryskuje się tworzy wielobarwną tęczę! 

  Program: Palenica Białczańska — Wodogrzmoty Mickiewicza -Dolina Roztoki-Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów

  Niezależnie jaką trasę wybierzemy musimy pamiętać o odpowiednim obuwiu, ubraniu i prowiancie.  Szlaki dla początkujących — Zakopane — polecamy! Dodatkowe atrakcje dla dzieci? Zdobywanie gór rowerem dla seniorów

   

  Leave a Reply

  MOUNTAIN.PL

  Tylko w naszym Nowoczesnym Turystycznym Biurze w centrum Zakopanego bilety ONLINE na najlepsze atrakcje:
  • najlepsze jednodniowe wycieczki i animacje w Zakopanem,
  • wypożyczalnia rowerów, quadów, skuterów i sanek,
  • rafting, spływ Dunajca
  • klimatyczne kuligi
  Wybierz swoją wycieczkę w Zakopanem. Rezerwuj szybko i łatwo online!

  OSTATNIE WPISY: