plen
+48 609 697 444 Nowotarska 27B, Zakopane
 • English
 • +48 609 697 444 Nowotarska 27B, Zakopane
  plen

  4 pory roku w Zakopanem

  Cztery pory roku w Zakopanem

  Zakopane zmiennym jest. Inaczej wita turystów na wiosnę, a inaczej jesienią. Inne wrażenia i atrakcje znajdziecie tu latem, a inne zimą. Ale każde z jego oblicz jest piękne i o każdej porze roku można się tu świetnie bawić wypocząć. Ba, w tym miejscu jest jeszcze jedna pora, wyjątkowo urokliwa i zachwycająca!

  Czytaj dalej

  Święta Bożego Narodzenia i Sylwester

  Bajeczna atmosfera

  Nie ma to jak święta w górach. Turyści przekonują się o tym co roku i urzeczeni niepowtarzalnym klimatem chętnie wracają, często wraz z rodzinami i przyjaciółmi.

  Święta po góralsku

  Witają was prawdziwą zimą i śniegiem, tradycyjną wigilijną kolacją, śpiewem kolęd i pasterką w zjawiskowej oprawie. A po Świętach…

  Sylwester!

  Sylwester w Zakopanem kończy się nad ranem. Może być zima, może być mróz, ale tu i tak jest gorąco. Sylwester jak z marzeń? Tylko w Zakopanem!

  Zima

  Biały puch

  Obsypane śniegiem świerki, przykryte białą kołderką góry i doliny wyglądają jak z bajki. A przy tym zimowe słoneczko tak pięknie przygrzewa…

  Narty w ruch

  Zakopiańska zima to idealny czas na jazdę nartami, na deskach i sankach. A także na śnieżnych skuterach.

  Para buch

  Bucha oczywiście z końskich pysków, które ciągnąć będą sanie w niezapomnianych kuligach. A zmarzluchów najlepiej rozgrzeje łyk grzańca, albo i dwa.

  Wiosna

  Obudź się

  Przyroda się budzi, zieleni, czuć jak pulsuje w niej życie, przez całą zimę uśpione. Górskie widoki i spacery i was doskonale rozbudzą.

  Odpręż się

  Góry jeszcze ciche, spokojne, pachnące wiosenną świeżością. Idealny to czas na niespieszne wędrówki, przy których ciało i duch zrelaksują się znakomicie.

  Zachwyć się

  Wraz z nadejściem wiosny zakwitają krokusy. Są ich całe ich łany, polany i łąki, obsypane fioletowym kwieciem. Zjawiskowe to widowisko.

  Lato

  Na szlaku?

  Lato to najlepszy i najbezpieczniejszy czas na wędrówki górskim szlakami. Od krótkich, trwających godzinę czy trzy, po całodniowe wyprawy i wędrówkę kolejnymi graniami.

  W mieście?

  Nie sposób się tu nudzić. Ogrom karczm, festiwali, koncertów zapewnia zabawę w rytm góralskiej muzyki.

  Zabawa na okrągło!

  Zakopane ma dla was ogrom atrakcji. Jazdę quadami, rowerami i konno. Spływy na tratwach i na pontonach. Wycieczki górskie, paintball i wiele innych.

  Jesień

  Piękne krajobrazy

  Obsypane czerwienią liści drzewa, skąpane w promieniach słońca. Jesień mieni się tysiącem kolorów…

  Spokojniejsze szlaki

  Robi się zdecydowanie mniej tłoczno, więc to świetna pora na spacery i wędrówki po górach, pozwalające w pełni cieszyć się jesienną aurą.

  Mniej turystów

  Gdy mija wakacyjne szaleństwo ceny noclegów spadają, maleją też kolejki do zakopiańskich atrakcji.